IT architekt

  • Místo výkonu práce: Praha

Pracovní náplň

  • Úzká spolupráce s vedoucím IT oddělení státního podniku, vedoucím IT vývoje, vedoucím provozu, projektovými manažery zakázek a vedením státního podniku při plnění úkolů IT oddělení
  • Ultimativní a komplexní odpovědnost za nově vznikající projekt Portálu Ministerstva dopravy
  • Výkon expertní role IT architekta v souladu s interními procesy, politikami a požadavky zákazníka
  • Transformace cílů státního podniku do tvorby reálných technických návrhů a řešení
  • Komunikace a projednávání návrhů IT systémů s Odborem Hlavního Architekta – OHA MV ČR za účelem získání stanovisek k vytváření/úpravám informačních systémů
  • Mapování stávajících IT řešení v resortu Ministerstva dopravy, jejich architektury, vzájemných vazeb a zpracování navrhovaných úprav, které povedou ke zjednodušení a zefektivnění chodu systémů z pohledu občana jako konzumenta služeb státní správy
  • Sledování nových trendů a technologií

Očekáváme

  • Velmi dobré komunikační dovednosti
  • Širokospektrální rozhled nad IT problematikou, otevřené myšlení, vyhledávání souvislostí a nadhled
  • Znalost metodiky modelování architektury IT systémů
  • Pokročilé schopnosti vést menší IT team, vč. zadávání a kontroly plnění termínů
  • Minimálně 3 roky praxe v oboru IT – architektura systémů
  • Minimálně 8 let praxe v oboru IT celkem (provoz, vývoj, správa a údržba)
  • Znalost legislativního aspektu dodávek služeb v rámci státní správy (zákon o kybernetické bezpečnosti, zákon o zadávání veřejných zakázek) výhodou
  • Minimálně vysokoškolské vzdělání I. stupně
  • Středně pokročilá až pokročilá znalosti anglického jazyka
  • Perfektní znalost metodologie ITIL
  • Trestní bezúhonnost

Nabízíme

  • Zajímavou práci v dynamicky se rozvíjejícím státním podniku, který je řešitelem unikátních zakázek pro Ministerstvo dopravy a jeho podřízené rezortní organizace
  • Příležitost k získání nových zkušeností, prostor pro seberealizaci
  • Slušné a korektní jednání, respektování principu jediného nadřízeného
  • Kvalitní notebook a mobilní telefon k bezproblémovému výkonu práce
  • Systém podnikových benefitů
  • Mzdu odpovídající schopnostem a zkušenostem daného kandidáta
  • Pozitivní pracovní atmosféru duševně mladého a vysoce motivovaného kolektivu