Kdo jsme

Slider

Jsme CENDIS, modernizujeme dopravní ICT

CENDIS je státní podnik, který pro svoje účely zřídilo Ministerstvo dopravy České republiky jako své Centrum dopravních informačních systémů.

Podnik poskytuje organizační, technické a procesní poradenství související s dopravněsprávními agendami. Založen byl 15. července 2015 jako nově vytvořený podnik z původně transformovaného CIMTO s. p. Ministerstvo dopravy ČR je hlavním zadavatelem zakázek, přičemž CENDIS kooperuje i s organizacemi podřízenými přímo ministerstvu.

Portfolio našich služeb pokrývá všechny oblasti spojené s informačními a komunikačními technologiemi.

Čím se zabýváme

Zabýváme se technologiemi a službami v oblasti dopravy. Vyvíjíme software a integrujeme specializovaná hardwarová řešení přesně na míru potřebám zadavatele.

Záleží nám na efektivitě a zabezpečení celého ICT řešení, od zajištění kybernetické bezpečnosti a souladu s GDPR až po poskytování vysoce kvalifikovaných pracovníků pro plnění specifických úkolů.

Jsme držitelem certifikátu Národního bezpečnostního úřadu, který nás opravňuje k seznamování se s informacemi spadajícími do stupně utajení DŮVĚRNÉ.

Pro účely Ministerstva dopravy tvoříme řešení, která lépe propojují občany, firmy a úřady, abychom maximálně mohli těžit z možností dnešních technologií.

Naše vize

Chceme zdokonalovat státní správu pomocí nejmodernějších nástrojů, které máme k dispozici. Společně s Ministerstvem dopravy pracujeme na modernizaci a zlepšení dopravních služeb díky lepšímu propojení, výkonnějším řešením a jednodušším procesům. Díky tomu dokážeme rozšiřovat funkčnost, efektivitu a přístupnost státní správy, a tím zajistit vyšší pohodlí obyvatelům České republiky. Věříme, že dobrá spolupráce se strategickými úřady dokáže krok za krokem zvýšit úroveň veřejného života a služeb občanům.

Naši partneři

Vedení podniku

Jan Paroubek

Zástupce ředitele pověřený řízením podniku