Naše projekty

Slider


Naše projekty

Informační a komunikační technologie jsou ve 21. století nezbytnou součástí moderního státu, jemuž usnadňují řízení procesů a životních situací obyvatelů. Cendis se podílí na rozvoji informačních systémů pro oblast veřejné i individuální dopravy. Naše projekty pomáhají zlepšovat dopravní situaci v Česku a podporují mobilitu a bezpečnost jeho obyvatel. Dopravní informační systémy využívají celé škály odborností v oblasti ICT a jsou komplexním řešením navrženým přímo na míru našemu zadavateli.

tiles3-large

Řidičské průkazy jednodušeji

V provozu

Digitalizace a rozvolnění agendy řidičů

Realizovali jsme inovativní způsob pořizování fotografií a podpisů žadatelů o řidičský průkaz, průkaz profesní způsobilosti řidiče nebo kartu řidiče. Tím se výrazně usnadnila a zrychlila agenda úřadů, které jsou teď efektivně propojeny s aktualizovanými centrálními registry.

Získání řidičského průkazu se usnadnilo i díky možností navštívit kterékoliv pracoviště obcí s rozšířenou působností bez ohledu na trvalé bydliště. Pomocí nového softwaru jsme také výrazně usnadnili přechod od papírové fotografie ke skutečně pružnému modernímu řešení.

Univerzální jízdenka na železnici

Ve vývoji

Systém jednotného tarifu

Ve spolupráci s železničními dopravci, dopravními systémy, Ministerstvem dopravy a kraji budujeme jednotný tarif na české železnici.

Ten doplní nabídku běžných jízdenek a umožní zcela plynulé cestování bez ohledu na to, kdo konkrétní vlak provozuje. Usnadní tak cestujícím cestování a orientaci na otevřeném železničním trhu, zatímco dopravcům poskytne nové nástroje pro clearing jízdného a nové prodejní kanály.

Veřejnosti se produkt představí jako OneTicket – Jedna jízdenka.

Traffic enforcement camera closeup photo over blue sky

Dohled nad výběrem elektronického mýta

V provozu

Supervizor systému elektronického mýta

V prosinci 2019 přešlo Česko na nový satelitní systém výkonového zpoplatnění dálnic a vybraných silnic I. třídy. Tato technologická změna vyžadovala nezávislý kontrolní mechanismus, který zaručí správnost výběru elektronického mýta a přesnost všech použitých zařízení a služeb. Cendis realizuje procesní a technologickou přípravu projektu, včetně hardwarové konfigurace, dohledového software a vybudování dispečerského centra a servisní základny, včetně vyhrazené flotily specializovaných vozidel pro terénní kontroly a údržbu zařízení.