Naše projekty

naseprojekty
naseprojekty


Naše projekty

Informační a komunikační technologie jsou v 21. století nezbytnou součástí moderního státu, jemuž usnadňují řízení procesů a životních situací obyvatel. Cendis se podílí na rozvoji informačních systémů pro oblast veřejné i individuální dopravy. Naše projekty pomáhají zlepšovat dopravní situaci v Česku a podporují mobilitu a bezpečnost jeho obyvatel. Dopravní informační systémy využívají celé škály odborností v oblasti ICT a jsou komplexním řešením navrženým přímo na míru našemu zadavateli

Jednodušší systém známek

V provozu

Elektronická dálniční známka (EDAZ)

Výrazně jednodušší systém pořizování a využívání dálničních známek pro občany České republiky i pro cizince. Motoristé mohou díky novele zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, vše vyřídit (i v předstihu až 90 dní) pohodlně on-line. Elektronické dálniční známky jsou v prodeji už od prosince 2020.

White trucks driving on the highway winding through forested landscape at sunset.
vlaky

Univerzální jízdenka na železnici

V provozu

Systém jednotného tarifu

 

Ve spolupráci s železničními dopravci, dopravními systémy, Ministerstvem dopravy a kraji jsme vybudovali jednotný tarif na české železnici.

Ten doplňuje nabídku běžných jízdenek a umožňuje zcela plynulé cestování bez ohledu na to, kdo konkrétní vlak provozuje. Usnadňuje tak cestujícím cestování a orientaci na otevřeném železničním trhu, zatímco dopravcům poskytuje nové nástroje pro clearing jízdného a nové prodejní kanály.

Veřejnosti je produkt znám jako OneTicket – Jedna jízdenka.

Dohled nad výběrem elektronického mýta

V provozu

Supervizor systému elektronického mýta

V prosinci 2019 přešlo Česko na nový satelitní systém výkonového zpoplatnění dálnic a vybraných silnic I. třídy. Tato technologická změna vyžadovala nezávislý kontrolní mechanismus, který zaručí správnost výběru elektronického mýta a přesnost všech použitých zařízení a služeb. Cendis realizuje procesní a technologickou přípravu projektu, včetně hardwarové konfigurace, dohledového software a vybudování dispečerského centra a servisní základny, včetně vyhrazené flotily specializovaných vozidel pro terénní kontroly a údržbu zařízení.   

Traffic enforcement camera closeup photo over blue sky
Discount and commission concept represented by percentage sign.

Zavedení nové kategorie jízdného v ČR

V provozu

Sleva Osoby invalidní ve třetím stupni

 

Od 1. 7. 2022 platí pro invalidy třetího stupně nová sleva. Na pravidelné spoje veřejné drážní a linkové dopravy (mimo MHD) mohou kupovat jízdenky za cenu 50 % z běžného jízdného.

Digitální dopravní služby státu

V provozu

Portál dopravy

Moderní digitalizované místo, které sdružuje dopravní služby státu. Díky tomuto sjednocení a digitalizaci dopravních agend se zjednodušily a urychlily procesy, s nimiž občané přicházejí do styku.

Portál dopravy - web CENDIS