Naše projekty

naseprojekty
naseprojekty


Naše projekty

Informační a komunikační technologie jsou ve 21. století nezbytnou součástí moderního státu, jemuž usnadňují řízení procesů a životních situací obyvatelů. Cendis se podílí na rozvoji informačních systémů pro oblast veřejné i individuální dopravy. Naše projekty pomáhají zlepšovat dopravní situaci v Česku a podporují mobilitu a bezpečnost jeho obyvatel. Dopravní informační systémy využívají celé škály odborností v oblasti ICT a jsou komplexním řešením navrženým přímo na míru našemu zadavateli.

Jednodušší systém známek

V provozu

Elektronická dálniční známka (EDAZ)

Výrazně jednodušší systém pořizování a využívání dálničních známek pro občany Česka i pro cizince. Motoristé budou moci díky novele zákona č.13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, vše vyřídit (i v předstihu až 90 dní) pohodlně on-line. Elektronické dálniční známky jsou v prodeji již v prosinci 2020. Jejich platnost začíná 1. ledna 2021.    

White trucks driving on the highway winding through forested landscape at sunset.
vlaky

Univerzální jízdenka na železnici

V provozu

Systém jednotného tarifu

 

Ve spolupráci s železničními dopravci, dopravními systémy, Ministerstvem dopravy a kraji budujeme jednotný tarif na české železnici.

Ten doplní nabídku běžných jízdenek a umožní zcela plynulé cestování bez ohledu na to, kdo konkrétní vlak provozuje. Usnadní tak cestujícím cestování a orientaci na otevřeném železničním trhu, zatímco dopravcům poskytne nové nástroje pro clearing jízdného a nové prodejní kanály.

Veřejnosti se produkt představí jako OneTicket – Jedna jízdenka.

Dohled nad výběrem elektronického mýta

V provozu

Supervizor systému elektronického mýta

V prosinci 2019 přešlo Česko na nový satelitní systém výkonového zpoplatnění dálnic a vybraných silnic I. třídy. Tato technologická změna vyžadovala nezávislý kontrolní mechanismus, který zaručí správnost výběru elektronického mýta a přesnost všech použitých zařízení a služeb. Cendis realizuje procesní a technologickou přípravu projektu, včetně hardwarové konfigurace, dohledového software a vybudování dispečerského centra a servisní základny, včetně vyhrazené flotily specializovaných vozidel pro terénní kontroly a údržbu zařízení.   

Traffic enforcement camera closeup photo over blue sky
tiles3-large

Řidičské průkazy jednodušeji

V provozu

Digitalizace a rozvolnění agendy řidičů

Realizovali jsme inovativní způsob pořizování fotografií a podpisů žadatelů o řidičský průkaz, průkaz profesní způsobilosti řidiče nebo kartu řidiče. Tím se výrazně usnadnila a zrychlila agenda úřadů, které jsou teď efektivně propojeny s aktualizovanými centrálními registry.

Získání řidičského průkazu se usnadnilo i díky možností navštívit kterékoliv pracoviště obcí s rozšířenou působností bez ohledu na trvalé bydliště. Pomocí nového softwaru jsme také výrazně usnadnili přechod od papírové fotografie ke skutečně pružnému modernímu řešení.